A Cambridge Egyetem Fenntarthatósági Vezetési Intézet (CISL) és a DLA Piper ügyvédi iroda kétéves, globális szintű kutatást indít a nagyvállalati döntéshozókkal szembeni elvárások jövőbeli irányairól. A „Future of Boards” kutatás célja, hogy feltérképezze a menedzsmentben azonosítható azon változásokat, amelyek lehetővé teszik a szervezetek számára, hogy az üzleti sikert összehangolják a fenntarthatósággal. Ezen felül a tanulmány gyakorlati javaslatokkal kívánja segíteni a vállalatokat és vezetőiket a következő időszak kihívásainak kezelésében, valamint a fenntarthatóság előmozdításában.
Ma már egyre több vállalat fordít kiemelt figyelmet a környezetvédelmi szempontokra, hiszen mind a fogyasztói, mind a befektetői oldalról erős nyomás érkezik a felelős és fenntartható szervezeti működés előmozdításáért. Ezzel összefüggésben a vállalatoknak számos közzétételi kötelezettségnek is eleget kell tenniük a transzparencia jegyében, amelyekkel igazolják, hogy pontosan milyen formában segítik a társadalmi problémákat, és hogyan kezelik az éghajlattal és a természettel kapcsolatos kockázatokat.
A folyamatosan változó és növekvő elvárások a döntéshozókat komoly kihívások elé állítják, ugyanakkor lehetőséget is kínálnak működésük, szervezeti felépítésük és szerepük újraértékelésére.
Hogyan tarthatnak lépést a döntéshozók a változó trendekkel?
A dinamikusan változó környezeti hatások, valamint az ezekkel összefüggésben átalakuló vállalati célkitűzések és vezetői kihívások még számos kérdést vetnek fel. A „Future of Boards” tanulmány ezekre a kihívásokra hivatott megoldási irányokat ajánlani, felkészítve a döntéshozókat a jövő sztenderdjeire. Bár a vállalatirányítási kódexek és a vállalati felelősségvállalás értelmezési szintjei folyamatosan fejlődnek, szükség van az egyéni, szervezeti és rendszerszintű feladatokkal kapcsolatos rendszeres szakmai diskurzusra is, valamint a kapcsolódó gyakorlati ajánlások lefektetésére.
A kutatás célja, hogy segítse a döntéshozókat eligazodni a változó környezetben, valamint, hogy meghatározza azokat a fontos lépéseket, amelyek a jövőben lehetőséget biztosítanak az üzleti sikerek és a környezetvédelmi szempontok egyidejű érvényesítésére – mondta el Györfi-Tóth Péter, a DLA Piper Hungary ESG csoportjának vezető partnere.
A kétéves kutatási folyamat kiinduló pontja a vezetők körében lefolytatott kérdőíves információgyűjtés, amely a döntéshozói gyakorlat új trendjeit kívánja azonosítani.
A Cambridge Egyetem Fenntarthatósági Vezetési Intézet (The University of Cambridge Institute for Sustainability Leadership – CISL) az üzleti szférával és a kormányokkal együttműködésben dolgozik azon, hogy vezetői ajánlásokat fogalmazzon meg a fenntartható gazdaság érdekében. Céljuk a zéró széndioxid-kibocsátás elérése, a természet védelme, valamint a szolidáris társadalmak kiépítése. Több mint három évtizede dolgoznak azon, hogy fejlesszék a szervezetek vezetőinek és tagjainak készségeit, valamint iparágakon is átívelő együttműködéseket hozzanak létre vezetők körébe. Mindezt annak érdekében, hogy előidézzék a változást és felgyorsítsák a fenntartható gazdaság felé vezető utat. Interdiszciplináris kutatási tevékenységük a gyakorlati cselekvéshez szükséges tények alapját teremti meg.
Szerző:

Györfi-Tóth Péter
Finanszírozási, Projektfejlesztési és
Restrukturálási Csoportvezető
Györfi-Tóth Péter
Kérdése van? Keressen minket bizalommal!
Kövesse LinkedIn oldalunkat!
Legfrissebb tartalmaink

A közbeszerzési öntisztázási eljárás feltételei – együttműködés a hatósággal
A közbeszerzésekből jogsértő magatartásukra tekintettel kizárt vállalkozások öntisztázási eljárásban kérhetik a Közbeszerzési Hatóságtól megbízhatóságuk megállapítását, ami lehetővé teszi a közbeszerzéseken való ismételt részvételüket. Az öntisztázás sikeréhez három szempontra vonatkozó intézkedéseiket kell bemutatniuk. E szempontok közül a második, hogy a kérelmező az illetékes hatóságokkal aktívan együttműködve átfogóan tisztázta az ügy tényállását és körülményeit.

Terápiás kezelések könnyebb hozzáférését segítené egy új EU-s jogszabályjavaslat
Az Európai Bizottság az emberi eredetű anyagok – mint a vér, a szövetek, sejtek és szervek – biztonságos, könnyebb hozzáférhetőségét és felhasználást célzó jogszabályjavaslatot terjesztett elő. A jogszabályjavaslat célja, hogy támogassa az emberi eredetű anyagok terápiás alkalmazását, magasabb szintű biztonsági és minőségi előírások alapján. A transzparencia jegyében a Bizottság EU-s digitális adatközpont létrehozását is javasolja.

Update: Liberalization of the Hungarian online sport betting system is now officially published in the Hungarian Gazette
After the vote of the Hungarian Parliament that adopted the relevant amendtments to the Hungarian Gambling Act and Concessions Act on 19 July 2022, the amending act (Act XIX of 2022 amending certain Acts regarding economic regulatory matters) is now officially published in the Hungarian Gazette.