Energetika | Energy

Származási garanciák on-site erőművek esetén

A hivatkozott, üdvözlendő változásokon túl a szabályozási környezetben azonban továbbra is azonosíthatóak olyan jogszabályi akadályok, amelyek álláspontunk szerint indokolatlan korlátokat képeznek a megújuló beruházások fejlesztésének útjában, például ilyenek az ún. származási garanciákra (GO / guarantee of origin) vonatkozó előírások is.

Jelenthetnek-e kockázatot a lejáró engedélyek napelemparkok létesítése esetén? – Napelemparkok létesítésével kapcsolatos ingatlanjogi kérdések – 1. rész

kockázatok: lejáró engedélyek napelemparkok létesítése esetén

A napelemparkok létesítése során az időzítés különös jelentőséggel bír: a közcélú hálózatra történő csatlakozások hosszú várakozási ideje alatt lejáró engedélyek a termőföldön történő létesítés esetén kockázatot jelenthetnek.

A rugalmassági szolgáltatások fejlődése jelentheti az egyik megoldást az energiaszektor kihívásaira

A megújulóenergia-alapú termelés térnyerése, a szűkös energiatárolási kapacitások és a felhasználók költségcsökkentési célú törekvései végsősoron a hazai villamosenergia-rendszer – a kereslet és kínálat – egyensúlytalanságához vezet. A kialakult helyzet műszaki és kereskedelmi kihívásaira a rugalmassági szolgáltatások nyújthatnak megoldást.

Jogi buktatók az energetikai innováció útjában – A magyar energetikai szabályozási tesztkörnyezetek értékelése I. rész

Cikksorozatunk első részében a magyar energetikai szabályozási tesztkörnyezetek értékeléséről Simon Gábor, Vezető Ügyvéd, Energia és Beszerzések Szakterület vezetője, valamint Holló Richárd, Finanszírozási, Projektfejlesztési és Restrukturálási csoportjának ügyvédjelöltje számolnak be.

Kiírásra került a 4. METÁR-tender

Új METÁR pályázati kiírást tett közzé honlapján a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) október 15-én az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) felkérése alapján. A megújuló energiaforrásból termelt villamos energia támogatását szolgáló 4. tenderkiíráshoz kapcsolódóan a dokumentáció beadására november 2. és 4. között van lehetőség.

Szabályozás a fenntarthatóság jegyében – mozaikok a kísérleti klauzulák hazai gyakorlatából

A klímaváltozás és a fenntarthatóság jelentette kihívások az elmúlt években számos unortodox szabályozási megoldás megjelenését eredményezték. A kísérleti szabályozási környezet az egyik leghatékonyabb eszköze a kihívások megoldására kínált innovatív megoldások felfuttatásának. Cikksorozatunk előző része kísérleti klauzulák a nemzetközi szabályozásról szólt, a második részben Simon Gábor a hazai gyakorlatról készített összefoglalót.

Szabályozás a fenntarthatóság jegyében – mozaikok a kísérleti klauzulák nemzetközi gyakorlatából

A klímaváltozás és a fenntarthatóság jelentette kihívások az elmúlt években számos unortodox szabályozási megoldás megjelenését eredményezték. A kísérleti szabályozási környezet az egyik leghatékonyabb eszköze a kihívások megoldására kínált innovatív megoldások felfuttatásának. Simon Gábor, a DLA Piper Hungary szakértőjének összefoglalója.